ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

زنگ آپارتمان روی تلفن هوشمند

به نقل از اقتصاد ایران آنلاین
زنگ آپارتمان روی تلفن هوشمند

طراحان فناوری یک زنگ در خانه هوشمند ابداع کرده اند که به صورت بی سیم به دوربین متصل می شود و شما می توانید با هرکس که پشت در خانه است از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خود صحبت کنید.
ارتباطات ویدئویی و تحول این ارتباطات در عصر حاضر این امکان را فراهم می کند که با کسی که در پشت در ایستاده تعامل داشته باشیم.

به گزارش مهر، شاید تصور کنید که این فناوری قدیمی است و در حال حاضر در بسیاری از خانه ها وجود دارد. اما این ابتکار که با عنوان DoorBot شناخته می شوند اندکی فراتر رفته است و به کاربر این امکان را می دهد که از هرکجا، با کسی که در پشت در منزل ایستاده تعامل برقرار کند. شما چه در محل کار خود باشید، چه در پارکینگ و یا حیاط خانه و حتی هزاران کیلومتر دورتر از خانه در تعطیلات به سر باشید، می توانید با کسی که در پشت در خانه شما ایستاده صحبت کنید.

DoorBot در حقیقت شکل زیبا و کاربردی همین سیستمی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم یک دوربین مستقل WIFI است که با ۴ باطری سایز AA کار می کند و دارای هیچ سیسم کشی پیچیده الکتریکی نیست و باطریها نیز سالی یک بار نیاز به تعویض دارند.

این دروبین تنها در مقابل در منزل قرار می گیرد و پس از آن که با شبکه خانگی بی سیم ارتباط برقرار کرد و تنظیمات صورت گرفت، کاربر می تواند برنامه کاربردی آن را برای سیستم عامل iOS و یا اندروید دانلود و نصب کند از این رو می تواند هم پاسخگوی زنگ در خانه باشد و هم با فردی که بیرون در ایستاده مکالمه داشته باشد.

هربار که فردی زنگ در خانه را به صدا در می آورد، کاربر این سیستم یک پیام روی تلفن همراه خود دریافت می کند، کاربر می تواند پاسخگوی این زنگ باشد و یا در شرایط که نمی خواهد کسی را ملاقات کند آن را نادیده بگیرد.

سیستم ابتکاری Doorbot می تواند برای دفاتر اداری و همچنین اماکنی که کاربر همواره در آن حضور ندارد اما نیاز دارد که در صورت عدم حضور خود یک نفر مراقب آن باشد، کاربرد بیشتری داشته باشد.

این سیستم می تواند به عنوان یک سیستم ضد سرقت در زمان واقعی عمل کند.

این پروژه با بودجه جمع شده در اینترنت تکمیل شده و در صورتی که میزان این بودجه به ۲۵۰ هزار دلار برسد، تولید تجاری آن آغاز می شود و افرادی که آن را سفارش داده اند تابستان سال آتی می توانند این دستگاه را به قیمت ۱۷۰ دلار دریافت کنند. در صورتی که این سیستم با سیستم ابتکاری لایترون به فروش برسد قیمت تا به ۳۲۰ دلار خواهد رسید.

سیستم لایترون یک سیستم بی سیم دیگر است که به کاربر این امکان را می دهد که در منزل را با استفاده از تلفن هوشمند و یا تبلت خود باز و یا قفل کند.

 

دیدگاه ها

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی