ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

بهترین گیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوا

طبق تحقیقات اداره ملی هوانوردی و فضایی 'ناسا' به ازای 9 مترمکعب هوای داخلی، یک گلدان ازگیاهان آپارتمانی می تواند بسیاری از آلاینده های داخلی را تصفیه کند.
.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری بی بی سی، ناسا در سال 1989 با هدف خودکفایی سفینه ها و ایستگاه های فضایی در زمینه تولید و تصفیه هوای مورد نیاز برای فضانوردان و آزمایش های فضایی، یک رشته پژوهش دنباله دار آغاز کرد که از جمله نتایج آن تأثیر خارق العاده استفاده از چندین نوع گیاهان معمولی خانگی برای تصفیه آلودگی هایی با منشأ داخلی خانه، اداره و محل کار است. طبق تحقیقات ناسا به ازای 9 متر مکعب هوای داخلی، یک گلدان از گیاهان آپارتمانی می تواند بسیاری از آلاینده های داخلی را تصفیه کند، همچنین میکرو ارگانیزم های موجود در خاک این گیاهان می تواند در جذب و تصفیه بنزن موجود در هوای اتاق مؤثر باشد.

برخی از این گیاهان که ناسا منتشر کرده است عبارتند از: گل عنکبوتی (گندمی)، آنتوریوم، فیکوس بنجامین، آگلونما، ژربرا، پوتوس، دراسنا و اسپاتی فیلوم. بقیه اسامی این گیاهان در گالری عکس قابل مشاهده است.

اگر حیوان خانگی دارید و قصد تهیه هر کدام از این گیاهان را دارید، قبل از آن با دامپزشک مشورت کنید چون بعضی از این گیاهان ممکن است برای گربه، سگ و بعضی دیگر از حیوانات خانگی سمی باشد.

منبع: ایرنا
 
نویسنده مقاله:

فایل متن مقاله