ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

وقت دید و بازدید کولرها

در آستانه فصل گرما دست کم یک عضو از خانواده های ایرانی به نمایندگی از بقیه راهی پشت بام می شود تا دیدوبازدید سالانه از کولرها را به جا آورد. این دید و بازدید هم راه و رسم ویژه خود را دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم.
 
  • از آنجا که پوشال های کولر در کارکرد آن نقش بسیار مهمی دارد، هرسال پوشال مرغوب و با کیفیت را باتوجه به اندازه کولر از طریق نمایندگی های کارخانه سازنده یا مراکز معتبر فروش قطعات کولر تهیه و آنها را تعویض نمایید.
  • پیش از نصب پوشال ها، کرکره های کولر را با برس سیمی تمیز کنید تا رسوبات و گرد و غبار روی ان گرفته شود.
  • پیش از روشن کردن کولر ، الکتروموتور آن را بازدید کنید. پیشنهاد می شود هردو سال یک بار الکتروموتورها را برای بازدید قطعات مختلف نزد تعمیرکار الکتروموتور ببرید.
  • در کولرهای آبی آب توسط پمپ به پوشال ها می رسد پس باید پمپ عاری از هرگونه ناخالصی همچون تکه های پوشال و رسوبات باشد. افزون براین ، پمپ کولر را از تشتک آن خارج کرده ، رسوبات روی شفت و بدنه را تمیز کنید و حرکت آزادانه شفت را روی پمپ کنترل کنید.
  • شیرفلکه آب ورودی به کولر را باز کرده و اتصالات لوله کشی آن را از محل شیرفلکه تا شناور کنترل نمایید تا نشتی نداشته باشند . اتصالات فرسوده را تعویض نمایید.
  • یکی از مشکلات کولر آبی بوی ناخوشایند آن است. برای برطرف کردن این مشکل یک استکان بزرگ مایع سفیدکننده و یا شیشه شوی داخل سینی آب کولر بریزید و دریچه های آن را در جای خود قرار دهید. پس از آن بدون آنکه فن کولر را روشن کنید فقط پمپ آن را بزنید تا آب به جریان افتد و آغشته سازی صورت گیرد. 30 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید. حالا آب سینی کولر را تخلیه کنید و آن را بشویید و دوباره پرکنید. هر 10 روز تا 2 هفته یکبار نیز در صورت نیاز آب سینی را تعویض و در حد نصف استکان شوینده به آن اضافه کنید. با انجام اینکارها بدون آنکه کولر شما صدمه ببیند هم از بوی نامطبوع راحت می شوید و هم نیازی به استفاده مکرر از جرم گیر کولر نخواهید داشت.
 
نویسنده مقاله:همشهری

فایل متن مقاله