ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

باتبریک فرارسیدن سال جدید: توصيه‌هاي هنگام ترك منزل در ايام نوروز

نوروز سال 1394 از راه رسید و طبق رسم دیرینه ایرانیان، سفرهای نوروزی آغاز شده است. با تبریک فرارسیدن نوروز و آرزوی گذران روزهای خوش بهاری، توصیه هایی کوتاه و لازم را در این مقاله برای آپارتمان نشینان عزیز  گردآورده ایم.
 

1. قبل از ترك منزل خود تمامي وسايل غيرضروري الكتريكي را خاموش و درصورت امكان جريان برق آن را از ناحيه فيوز مينياتوري قطع نماييد.

 

2. وسايل گرما زا را خاموش كرده و شير اصلي گاز را از ناحيه بعد از كنتور و يا سيلندر گاز كاملاً ببنديد.

 

3. از بسته بودن شيرهاي آب گرم و سرد منزل خود در زمان ترك منزل كاملاً مطمئن شده يا در صورت امكان شير كنتور آب را قبل از ترك محل ببنديد.

 

4. قبل از ترك منزل از بسته بودن در‌ و پنجره هاي خانه اطمينان كامل حاصل كرده و كليد خانه را به سرايدار و يا شخص قابل اطمينان خود بسپاريد تا در هنگام وقوع حادثه احتمالي بتوان از آن استفاده كرد.

 

5. از قراردادن هرگونه وسيله اضافي و يا اثاثيه منزل در بالكن منزل خودداري كنيد چرا در اثر وزش باد احتمال سقوط اجسام برروي رهگذران وجود دارد و يا در اثر افتادن مواد آتش زنه امكان آتش سوزي ميسر مي باشد.

 

6. از نگهداري ظروف مواد قابل اشتعال و يا كپسول گاز اضافي در محيط خانه جداً‌ خودداري نموده و اينگونه وسايل را در خارج از محيط منزل به مكاني مناسب انتقال دهيد.

 

7. به ساکنینی که در آپارتمان می مانند توصیه نمایید نسبت به هرگونه صدای جریان مداوم  آب در لوله های آب و فاضلاب حساس باشند چرا که ممکن است نشتی در یکی از واحدها رخ داده باشد.

 

8. اسناد و مدارك مهم و اساسي و لوازم با ارزش خود را در محلي امن و مناسب نگهداري نماييد.

 
نویسنده مقاله:

فایل متن مقاله