ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

معرفی چند نرم افزار رایگان طراحی دکوراسیون (بخش 2)

بخش دوم از این مقاله نیز به معرفی چند نرم افزاربا قابلیت های رایگان برای طراحی اجزای متنوعی از ساختمان مانند گچبری ها و درایوال ها، فضای اتاق ها، فضای باغ و حیاط می پردازد تا سلایق مختلف در این زمینه را پاسخگو باشد. شما را به مطالعه بخش دوم و پایانی این مقالات دعوت می کنیم.
 
برای ورود به بخش دوم روی لینک زیر کلیک کنید
 
برای کسانی که خواستار انجام طراحی توسط خودشان هستند، این نرم افزار انتخاب مناسبی می باشد.  پس  از آنکه در مورد جانمایی فضاهای منزلتان به نتیجه رسیدید، برای خرید تجهیزات آماده می شوید، اینطور نیست؟ Bob Vila.com  مجموعه ای از ابزارهای رایگان آنلاین است که به شما در تخمین تجهیزات کمک می کند، و نیز در انجام طراحی مناسب به شما کمک می کند تا جلوی هدر رفتن زمان را بگیرد
این نرم افزار  با استفاده از ورق های طرحی و نمودار به شما نشان می دهد که چگونه می توان به تخمین درستی از تجهیزات مورد نیاز درایوال رسید.
اولین گام اول این است که از برگه های طراحی برای بیان اتاقتان با ابعاد و تعداد دیوارهای هر اتاق استفاده کنید. هنگامی که شما این کار را در مورد هر دیوار انجام دادید انجام دادید پاسخ به سوالات زیر در مورد آن دیوار خاص به برآورد در پایان تمرین کمک کند.
قدم بعد عبارت است تعیین شکل سقف هاو پاسخ به سوالات نرم افزار در مورد مشخصات آن. دقت کنید که این نرم افزار به شما طریقه چیدن لایه های سقف را در هنگام نصب نمایش می دهد. این موضوع در تخمین مقدار و فهم پروژه نهایی کمک می کند.
آخرین گام در تکمیل طرح عبارت است از اندازه گیری موانع و اشیا اطراف. اندازه حاصل شده از مقدار به دست آمده در بخش قبل کم می شود. این نرم افزار برای آنانی که خواهان تعیین شکل سقف قبل از انجام عملیات هستند انتخاب بسیار مناسبی می باشد.
 
 
این نرم افزار طراحی 3 بعدی نرم افزاری ایده آل برای کسانی است که به دنبال استفاده بهینه از فضای اتاق برای دستیبابی با یک دکوراسیون مناسب می باشند. این نرم افزار "آنلاین" رایگان می باشد و برای کار با آن به اطلاعات مختصری که در انتدای کار با آن اعلام می شود نیاز دارد. ویرایش پیشرفته تر آن قابل دانلود کردن می باشد.
 
واسط آن به 4 بخش تقسیم می شود:
1) کاتالوگ مربوط به مبلمان در گوشه بالایی سمت چپ به شما اجازه می دهد که  به راحتی اجزای مورد نظر را انتخاب کنید .  2) طراحی طبقات به شما این اجازه را می دهد را که در نمایی 2 بعدی دیوارها، درب ها، پنجره ها جاگذاری نمایید.  3) این نرم افزار بلافاصله پس از انجام طراحی 2 بعدی شمای 3 بعدی طرح را نشان می دهد.  4) نهایتا، تجهیزات  و لوازم مختلف منزل با ابعاد و شکل آنها منایش داده می شوند که می توان از میان آنها لوازم مورد نظر را انتخاب و جاگذاری نمود.
مشخصه برجسته این نرم افزار در این است که در صورتی که ابعاد لوازم منزل مورد نظر را در کاتالوگ نیافتید می توانید خودتان به صورت 3 بعدی لوازم منزل دلخواه را تغییر دهید.  سپس مدل ایجاد شده را در طرح وارد نمایید.
همچنین دوربینی در این نرم افزار تعبیه شده که در در مسیری که تعیین می کنید حرکت می کند و نحوه نمایش و حسی را که در حین حرکت واقعی در فضای ساختمان ایجاد می گردد تصویر سازی می نماید.
این نرم افزار هرچند که ساده است اما ویژگی های پیشرفته ای دارد که شما را قادر به داشتن تجربه ای دلپذیر از  شبیه سازی 3 بعدی می نماید.
 
 
نرم افزار SMARTDRAW ابزاری مناسب برای نمایش های گرافیکی و نمایشی می باشد. در بخش گرافیکی اجزایی همچون نمودارهای و گراف های مختلفی برای این بخش ها وجود دارد: نمودار پروژه، زمان پروژه، نمودارهای بازاریابی و نمودار گردش کار. در نمودار گردش کار طرح هایی برای طراحی طبقات و اتاق های مختلف وجود دارد.
این برنامه به شما اجازه می دهد که طراحی کنید، نقشه های خود را برطبق سلیقه اتان بکشید و تمام این فعالیت ها را در سطح مبتدی یا حرفه ای انجام دهید. با این نرم افزار قادر هستید که فضاهای اداری ، آپارتمان ها و اتاق های مجزا را طراحی کنید. این نرم افزار برای طراحانی مناسب است که نمی خواهند زمان زیادی را برای طراحی صرف کنند.  البته ویرایش رایگان این نرم افزار دارای زمان استفاده محدودی است و برای استفاده دائمی نیاز به خرید آن می باشد.
در این نرم افزار تقریبا تعداد نامحدودی از لوازم منزل، ماشین ها، مواد ساختمانی و طرح های از قبل ایجاد شده وجود دارد.
 
 
نرم افزار Floorplanner که به صورت آنلاین قابل استفاده می باشد، نرم افزاری ساده ولی بسیار کاربردی است که برای طراحی طبقات بکار می رود. گاهی پیش می آید که شما ایده ای دارید و نیاز به پیاده سازی طرح ساختمانی آن دارید. این برنامه پاسخی به این نیاز شما می باشد به گونه ای بخش های مختلف ساختمان از قبیل درب، پنجره، دیوارها و ... تنها با انتخاب از کتابخانه ی آن و سپس کشیدن و انداختن در طرح انداختن قابل ترسیم می باشد. نکته برجسته در استفاده از نرم افزار در این است که نیاز به اطلاعات و دانش قبلی برای کار با آن ندارد.
 
در این بخش از مقالات 9 تا از بهترین نرم افزارهای رایگان طراحی دکوراسیون داخلی را معرفی کردیم، اما برای طراحی فضای باغی چه؟ برای انجام طراحی در چنین محیطی نرم افزار Garden Planner انتخاب مناسبی می باشد.
همانند طراحی یک طبقه از ساختمان، نرم افزار به طراح اجازه می دهد  که به راحتی دیوارها ، ملزومات و گیاهان را تنها در یک محیط کاری مستقر نماید. برای دیدن ابعاد یک جزء کافی است برروی آن کلیک کنید. همچنین به راحتی می توانید رنگ و یا جنس آن را تعویض نمایید.
 
برای تشریح بهتر طرح خود می توانید مسیرهای پیاده روی، حصارها، آب نماها و گیاهان را در طرح جاگذاری کنید. زمانی که شکل طراحی خود راضی شدید، نرم افزار مقدار گیاهان و سایر اجزا را محاسبه می کند.
 
 
 
 
نویسنده مقاله:دبیرسایت

فایل متن مقاله