ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

معرفی چند نرم افزار رایگان طراحی دکوراسیون (بخش 1)

زیبا طراحی نمودن محیط زندگی از نکاتی که در ایجاد حس خوب از بودن در آن فضا و بالابردن کیفیت زندگی نقش دارد. در این مقالات  نرم افزارهایی معرفی می شوند که  استفاده از آنها به طراحی دکوراسیونی مناسب در منزل کمک می نماید. حسن برخی از آنها در این است که نیاز به نصب ندارند (به صورت وبی هستند) و علاوه برآن دارای نحوه استفاده ای بسیار ساده می باشند. در این بخش 5 نرم افزار معرفی می گردند.
 
برای ورود به بخش دوم روی لینک زیر کلیک کنید
 
اگر شما می خواهید طراحی طبقات منزل خود را در اینترنت بارگذاری کنید ، و یا با طراحی های از قبل بارگذاری شده کارکنید ، این نرم افزار برنامه ای  برای شما مناسب است .  نرم افزار My Deco  با قابلیت 3 بعدی خود به شما اجازه می دهد برای ورود  دیوارها، درها، پنجره ها از گالری موجود آن استفاده کنید.  رابط کاربری نسبتا ساده ای برای استفاده دارد، و این اجازه را به شما می دهد که به طور همزمان بتوانید طرح 2 بعدی و 3 بعدی خود را ببینید. شما می توانید دوربین آن را در سراسر طرح حرکت دهید و برای دیدن حالت های مختلف ، و حتی رنگ دیوارها و سقف از گستره وسیعی از رنگ ها می توانید استفاده کنید تا نمای آن واقعی تر به نظر آید.
در این نرم افزار طیف وسیعی از وسایل منزل از  لوازم کوچک آشپز خانه تا ابزار باغبانی موجود در  گاراژ وجود دارند!  اگر از طراحی خودتان خوشتان آمد با فشردن کلید Purchase این امکان وجود دارد که مکان فروش و قیمت آن تجهیزات را نیز بیابید!  شما می توانید این نرم افزار را بدون پیوستن به آن  استفاده کنید، و یا پیوستن به آن و  بارگذاری طرح خود رادر بخش امکانات "دیوار" فیس بوک برای دیدن دوستانتان قرار دهید!  برای همه شما کاربران آیفون، My Deco نیز برنامه ای رایگان برای  دانلود مبلمان 3D در اتاقتان دارد.
 
 
 
 
IKEA نرم افزار رایگانی است که به شما اجازه می دهد تا برنامه ریزی مبلمان، دکور خود را مطابق سلیقه اتان بچینید!  استفاده از ابزارهای این برنامه به سهولت به شما اجازه می دهد تا چیدمان طبقات خودتان را تعیین و انجام دهید و با استفاده از گالری شرکت IKEA، پس از رسیدن به مدل های دلخواه وسایل منزل آنها را از نزدیک ترین فروشگاه IKEA خرید نمایید.
 
 
 
 
 

شرکت IKEA علاوه بر نرم افزار قبلی برای  طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز ابزاری را ایجاد نموده است  که به شما اجازه می دهد تا طرح آشپزخانه شما، تغییر مدل لوازم خانگی، نوع کابینت، و دیگر اجزای آشپزخانه با برند IKEA را بدون نیاز به ترک کامپیوتر در یک نما ببینید.  این ابزار برنامه نویسی همچنین قادر است تا در تهیه یک لیست خرید از شرکت IKEA به شما کمک کند،  بنابراین شما می توانید محاسبه هزینه را نیز را نیز در همان پشت کامپیوتر انجام دهید!
 
 
آیا از اینکه برای دکوراسیون و چیدمان اتاقتان به فروشگاه های مختلفی سربزنید و سپس در بازگشت به خانه بخواهید وسایل خریداری شده را با ترکیبی مناسب در کنار هم بچینید، متنفر هستید؟ اگر اینگونه است این نرم افزار مشکلتان را حل کرده! شرکت آرمسترانگ با معرفی این محصول امکانی را فراهم آورده است که به طور مجازی بتوانید ترکیب چیدمان و دکوراسیون اجزای مختلف اتاق همچون رنگ های مختلف کفپوش ، نوع کابینت ها، سقف ها و پیش خوان های را ببینید بدون آنکه نیاز به ترک منزلو از آن بدتر خرید این وسایل را داشته باشید!
 
این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا قادر به انتخاب یک اتاق در پشت کامپیوتر باشید، و سپس یک سبک طراحی (اعم از معاصر، سنتی یا تلفیقی جهانی) را انتخاب کنید و با رنگ ها و ترکیب آن بازی نمایید.  انتخاب بخش های نمای اتاق قسمتی دلهره آور در انجام دکوراسیون می باشد اما این نرم افزار این امکان را به شما می دهد که از رنگ های موجود در این نرم افزار انتخاب و دیوارهای خود را نقاشی کنید! سپس با دیدن بهترین نما، رنگ یا پوشش متناسب با چیدمان و سلیقه خود را انتخاب و تهیه نمایید. این پوشش می تواند از جنس چوب گیلاس،  کاشی و سرامیک یا رنگ باشد.

این ابزار مخصوص  طراحانی است که می خواهند نتیجه کار را قبل از پیاده سازی یا پرداخت دیناری ببینند. بهترین چیز در مورد این ابزار آنلاین رایگان 3D   توانایی آن در یادگیری در مورد محصولات است قبل از آنکه شما آنها را بخرید. کتابخانه  کامل نرم افزار در مورد کفپوش و سقف دید خوبی به شما می دهد. به عنوان مثال در هنگام انتخاب حمام (که در شکل نیز دیده می شود)، یک یادآوری ظاهر می شود که بیان می کند کف چوبی برای دستشویی و حمام مناسب نیست. این قابلیت اجازه می دهد تا کاربر با نگاهی واقع بینانه، و نه انتزاعی طراحی دکوراسیون یک اتاق را انجام دهد.

 
شرکت Autodesk خالق نرم افزارهای معروفی همچون اتوکد، REVIT، و 3ds Studio Max برای طراحان حرفه ای یادآور عرضه کننده نرم افزارهای 3D طراحی و دکوراسیون حرفه ای می باشد. این شرکت در همین راستا اقدام به ایجاد یک نرم افزار عالی آنلاین برای طراحی کردن فضای خانه / دفتر / آپارتمان به نام Homestyler  نموده اند. کارکردن با این برنامه بسیار راحت است و نیازی به طی هیچ دوره ندارد.
 
 
برای ایجاد طرح های مخصوص کف،دستورات و اشیاء به سبک (drag and drop)   در این نرم افزار وجود دارند و به راحتی می توان فضای اتاق را ایجاد و کف آن را طراحی نمود. گزینه های متنوعی برای هریک از اجزای یک اتاق وجود دارد و این نرم افزار دارای کتابخانه ای کامل و مجهز می باشد. نکته جالب در مورد این نرم افزار این است که برای مبتدین این نرم افزار رایگان قابل استفاده است و برای آنانکه به دنبال طراحی حرفه ای هستند، نسخه ویژه آن به نام Homestyler PRO وجود دارد که نیاز به خرید دارد.
 

ابزار تزیین و دکوراسیون آن اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی وسایل مختلف منزل و لوازم خانگی، مبلمان، فرش (مثلا فرش ایرانی )، قاب عکس ،  یا  آیتم های گوناگون دیگری را برروی فضاهای اتاق قراردهید.

طراحی شما در فضای دوبعدی انجام می شود و می توانید نمای 3بعدی آن را به راحتی با انتخاب گزینه مربوطه مشاهده کنید. قابلیت عکس گرفتن به قابلیت تفکیک پایین یا بالا یا پاناروما، تبدیل طرح کشده شده به فایل dwg از قابلیت های بسیار جالب آن می باشد.
در انتها می توانید ایده طراحی خود را در سایت های مختلف اجتماعی مثل فیس بوک ارسال کنید یا آنها را برای سایر دوستانتان ایمیل کنید.
 
 
نویسنده مقاله:دبیرسایت

فایل متن مقاله