ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

استودیو آپارتمان (بخش سوم)

تزئین و چیدمان استودیو آپارتمان (سوئیت) به هنرمندی و دقت نیاز دارد و در صورت عدم بکارگیری هنر دکوراسیون، وضعیتی نامتناسب و ناامیدکننده در زندگی در آن تجربه می شود.نکته مهم این است که باید در یک فضا تمام کاربری ها گنجانده شود به عبارتی بخش های گوناگون یک خانه مانند اتاق خواب ، محل پخت و پز، محل غذاخوری، اتاق مطالعه، و نشیمن در یک مکان و یک فضا بایستی جانمایی و مستقر شوند و همین مساله بهره گیری از هنر معماری را می طلبد.
 
در این بخش ما نکاتی را که به بهتر مستقر شدن کاربری های مختلف در استودیو آپارتمان کمک می کند در 7 بند بیان نموده ایم:
  1. کمبود فضا در استودیو آپارتمان مهم ترین چالش است بنابراین توصیه اول این است که مبلمان و میزها را به گونه ای بخرید که بتوانید از آنها دو استفاده نمایید: اول کاربری اصلی خود آن وسیله، و دوم از زیر آن برای استقرار وسایل ناموزون و به جای کمد، برای ذخیره نمودن برخی از خرت و پرت های منزل استفاده کنید (مثلا تشک، پتو، کیف و چمدان).
  2. در صورتی که استودیو آپارتمان شما دارای ارتفاع کافی باشد، در گوشه ای از آن با ایجاد سقف کاذب فضای بیشتری برای نگهداری اسباب و اثاثیه پیدا خواهید نمود یا حتی با انتخاب ماده ای محکم به عنوان سقف، می توانید محلی دنج برای مطالعه ایجاد کنید.
  3. سعی کنید مناطق خاص برای فعالیت های مختلف در نظر بگیرید.  به عنوان مثال، در یک طرف تخت و کمد را مستقر کنید و  انتهای دیگر سوئیت را به عنوان آشپزخانه و محل غذاخوری استفاده نمایید. حتی اگر واقعا احساس کوچک بودن فضای زندگی را دارید، از سوفا (تخت های تاشو) استفاده نمایید.
  4. از یک سری مقسم (دیوار یا پارتیشن های زیبا) برای تقسیم فضا به 2 یا حداکثر 3 بخش استفاده کنید. مقسم هایی که جنس آنها شیشه ای است می تواند انتخاب خوبی باشد. البته برخی طرح چوب را ترجیح می دهند.
  5. استفاده از آینه ایده ای هوشمندانه برای منعکس کردت نور و در نتیجه ایجاد حس دلبازی در سوئیت می باشد. در صورتی که چندین آیینه را در فضاهایی مناسب روی دیوار قرار دهید، سوئیت شما بسیار دلباز تر به نظر خواهد رسید.
  6. از مسدود کردن منبع نور خصوصا نور طبیعی بپرهیزید.  محدود کردن نور طبیعی به وسیله لوردراپه یا پرده باعث می شود سوئیت شما کوچک و دلگیر به نظر بیاید.
  7. از رنگ های شاد و روشن در پوشش دیوار استفاده نمایید. البته رنگ سفید و کرم تنها پیشنهاد ما نیست بلکه سایر رنگ های روشن مثل آبی آسمانی، صورتی کمرنگ و پسته ای نیز می تواند انتخاب های جالی باشند.
 
نویسنده مقاله:دبیر سایت

فایل متن مقاله